Зі скількох років можна здавати на права в Україні?
Навичка керування будь-яким транспортним засобом вважається досить корисним у будь-якому віці. Починаючи з підліткового віку, виникає бажання навчитися керувати автомобілем або іншим видом транспорту. З цієї причини багато хто активно цікавиться, з якого віку можна керувати автомобілем в Україні, виїжджати в місто на мопеді. Адже для кожного транспорту існує певна категорія та умови отримання документів на законних підставах.
Коли можна отримати права в Україні?
Існують певні вікові рамки, за якими можна стати повноцінним учасником дорожнього руху – здобути почесне звання «водій». Розглянемо різні категорії, для відкриття яких передбачені певні вимоги:
- Категорія «А» передбачає керування всіма видами двоколісного транспорту – мопедами, мотоциклами, скутерами, що відрізняються максимальною швидкістю розгону, потужністю встановленого мотора. Для отримання документів водієві має виповнитись 16 років.
- Категорія «В» передбачає можливість керувати легковими автомобілями та машинами з максимальною кількістю місць для пасажирів – 8. Щоб отримати права, водій має бути повнолітнім – від 18 років.
- Категорія «С» передбачає керування вантажними автомобілями певного ступеня вантажопідйомності. Для отримання прав майбутньому водієві має виповнитись 18 років.
- Категорія “D” передбачає можливість керувати автобусами для перевезення великої кількості людей, авто з причепами, тягачом. У цьому випадку мінімальний вік водія має бути від 21 року.
Відмінності віком для конкретних категорій можна пояснити особливостями управління кожного з видів транспорту. Незважаючи на те, що керувати мопедом набагато легше і простіше, ніж автомобілем, водій також вважається повноцінним учасником дорожнього руху, а отже, повинен знати ПДР.
Останнє належить до найскладнішого, а тому керувати таким транспортом дозволено лише з 21 року та за наявності інших відкритих категорій. Адже в такому разі водій несе відповідальність за життя та здоров’я великої кількості пасажирів.
Що потрібно знати, щоб здати на права
Незалежно від регулярних змін законів, процедура отримання прав в Україні залишається незмінною та зрозумілою. Щоб не заплутатися у правильній послідовності дій, рекомендується дотримуватися наступної схеми:
- Вибрати автошколу, визначившись з філією, розташованою неподалік будинку, місця роботи.
- Вибрати конкретну категорію, за якою слід отримати права.
- Пройти навчання, визначившись із програмою курсів. За стандартом навчання складається з двох частин – теорія та практика. Вивчення теоретичної частини передбачає знайомство з ПДР, внутрішнім пристроєм певного транспорту, надання першої медичної допомоги при ДТП. Практика проходить на спеціально облаштованих майданчиках по місту.
- По завершенню навчання учень автошколи складає іспит з теорії СЦ МВС, а потім переходить до практики та іспиту по закінченню.
З метою отримання прав та успішного складання іспитів з першої спроби потрібно знати ПДР, особливості дорожніх знаків та розмітки, вміти правильно рухатися з місця, розвиртатися в умовах обмеженого простору. Майбутній водій повинен впевнено почуватися за кермом, позбутися тривожності та страху, які часто стають головними причинами ДТП.
З якого віку можна вчитися на права
Ознайомившись із основною інформацією, майбутні власники ставлять безліч питань, одним з яких вважається наступний: з якого віку можна здати на права, розпочати навчання в автошколі? Мінімальний вік водіїв – 16 років. Це стосується всіх, хто вирішив розпочати свій водійський стаж із двоколісного транспорту. Але розпочинати процес навчання можна набагато раніше за двома поширеними категоріями:
- “А” – практика водіння може починатися з 14 років;
- “В” – практика водіння може починатися з 16 років.
За двома іншими категоріями вік навчання та здачі на права залишається незміненим – 18 років та 21 рік.
Таким чином, майбутні водії зможуть вступити до автошколи у 17 років з метою пройти теоретичні, практичні заняття, а як тільки вони стануть повнолітніми, вдасться скласти іспити до СЦ МВС.
Ще один найпоширеніший варіант: самостійне навчання. Якщо є можливість самостійно вивчити ПДР та навчатися на авто, мототехніці, після завершення такого навчання обирають прискорений курс в автошколі та швидко отримують права. Однак не забувайте, що всі практичні заняття мають відбуватися виключно на закритих майданчиках – автодромах, мотодромах.