Дата: 06.09.2024

Сигнали регулювальника: що означають і як запам’ятати жести регулювальника

Усі сигнали, жести регулювальника, ПДР майбутні водії вивчають в автошколах під час проходження теоретичної частини навчання. Але на практиці водії рідко зустрічаються з регулювальниками, щоб своєчасно перевіряти рівень знань і не забувати вивчену інформацію в класах або онлайн.

З цієї причини, наближаючись до перехрестя, де не працює світлофор, а замість нього рухом «керує» регулювальник, губляться навіть досвідчені водії зі значним стажем. Часто, єдине, що пам’ятає водій у цьому випадку – це фраза, яку повторював автоінструктор: жести регулювальника мають пріоритет над усіма сигналами світлофора, встановленими знаками, дорожньою розміткою.

Жести регулювальника, що забороняють

Розбираючись із питанням, як зрозуміти регулювальника, необхідно почати вивчення всіх жестів із заборонних сигналів, які порівнюють із червоним сигналом світлофора:

  • Заборона на рух транспортного засобу в будь-який бік. На це вказують такі рухи регулювальника – обидві руки розведені в різні боки/опущені донизу, права рука з жезлом перебуває на грудях. При цьому регулювальник розгорнутий до водія спиною/обличчям.
  • Заборона на рух прямо за можливого повороту праворуч. На це вказують такі жести регулювальника: права рука з жезлом дивиться перед собою, вказуючи на водія, а регулювальник повернутий до нього обличчям.

Усі курси водіння передбачають обов’язкове вивчення заборонних жестів, щоб унеможливити ймовірність порушення ПДР, щоб не створювати аварійних ситуацій на дорозі.

Що означають дозвільні жести регулювальника?

Дозвільні сигнали регулювальника прирівнюються до зеленого сигналу світлофора. Серед таких жестів слід виділити:

  • Дозвіл на рух транспортного засобу в будь-який бік. На це вказують такі жести: регулювальник повернутий лівою стороною до водія, а рука з жезлом дивиться перед собою (наліво від транспорту).
  • Дозволено рух прямо/поворот у правий бік. На це вказують такі жести: регулювальник повернутий лівою стороною до водія, а руки складені на грудях, опущені/витягнуті в різні боки. Але в процесі руху водій від самого початку має пропустити пішоходів, якщо вони в цей момент переходять дорогу. 

За необхідності за правилами регулювальник може додатково використовувати свисток, щоб привернути увагу всіх учасників дорожнього руху – водіїв, пішоходів.

Знаки регулювальника замість жовтого сигналу світлофора 

Крім заборонних, дозвільних жестів регулювальника, існують також і ті, що означають «Увага!». Інструктори автошколи, плануючи уроки водіння, звертають увагу учнів на подібні сигнали, які попереджають усіх учасників дорожнього руху, що просто зараз буде змінено порядок руху. Тому всі транспортні засоби мають встигнути завершити свої маневри.

Замість жовтого сигналу світлофора регулювальник жестом привертає увагу водіїв: на це вказує піднята рука догори разом із жезлом (може бути, як права, так і ліва рука). Причому абсолютно неважливо, яким саме боком регулювальник буде повернутий до конкретного транспорту. 

Як швидко запам’ятати жести регулювальника: основні секрети 

Незважаючи на уявну простоту в процесі вивчення всіх положень регулювальника, на практиці справи йдуть зовсім інакше. У кожного сучасного водія є один-два робочих лайфхаки, які допомагають йому швидко орієнтуватися в жестах регулювальника.

Найчастіше використовують такі секрети й особливості:

  1. Деяким водіям набагато простіше запам’ятати всю інформацію у формі жартівливого віршика. Сьогодні в Інтернеті можна відшукати безліч різноманітних віршиків, які допоможуть дуже легко вивчити і повторювати інформацію щоразу, коли на перехресті відбувається зустріч із жезлом.
  2. Інші водії мають при собі шпаргалку, де намальовані або прописані всі сигнали. У потрібний момент така шпаргалка за кермом стає справжньою знахідкою і завжди є під рукою.
  3. Треті водії самостійно заучують усі правила, регулярно перевіряючи власні знання під час проходження спеціальних онлайн-тестів на всіляких сайтах.

В окрему категорію варто віднести водіїв, які завжди орієнтуються на рух інших транспортних засобів на перехресті, повторюючи за ними. Але цей варіант не працює, якщо вам пощастить стати першим водієм на перехресті, за яким стоятимуть усі інші автомобілі. 

Жести регулювальника на практиці: вивчення жестів і ПДР в автошколі 

Обираючи індивідуальні уроки водіння, учень автошколи може попросити інструктора спланувати заняття таким чином, щоб окрім стандартного відпрацювання ПДР, були також ретельно вивчені сигнали регулювальника. У результаті вдасться на практиці відпрацювати всі можливі сигнали, щоб довести дії водія до автоматизму.

Важливо пам’ятати, що регулювальник на дорозі завжди перебуває у спеціальній формі або має відповідну екіпіровку з відмітними знаками. Замість звичного жезла він може також використовувати червоний диск. У темну пору доби та в умовах поганої видимості жезл або диск мають відбивачі, щоб усі учасники дорожнього руху могли розгледіти будь-які сигнали.

Автор: root
Перегляди: 538 Час для прочитання: 5 хв
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 зі 5)