Дата: 31.03.2025

Як перестати боятися уроків водіння

Кожен майбутній водій, проходячи навчання, уявляє собі наступне: успішне закінчення автошколи, складання іспитів, отримання прав і повна свобода пересування. Але часто ця картина виявляється не такою оптимістичною через появу страху їзди на машині і боязні просто сісти за кермо. Це може виникати через невпевненість у власних силах і ще через ряд причин.

Що робити, якщо страшно їздити на машині? Страх водіння – це нормально для новачків! Спокійно сісти за кермо і виїхати на дороги міста заважає невпевненість у своїх знаннях і навичках, боязнь помилок і ДТП, тиск з боку інших водіїв. Тривога особливо виникає в тих, хто вже має негативний досвід з водінням.

Головне розуміти, що в цій ситуації ви не самі. Статистика свідчить про те, що через це проходить понад 90% водіїв-початківців, і вони змогли подолати страх водіння. А це означає, що і ви зможете! Щоб допомогти собі в цьому і перестати боятися водити машину, необхідно розібратися в наступних питаннях: що саме лякає і відштовхує від самостійного водіння, яка природа цих страхів, які є методи боротьби з ними.

Причини виникнення страху водіння

Найчастіше страх виникає через відсутність досвіду. Новачкові дуже складно контролювати автомобіль, одночасно стежачи за дорогою, знаками, світлофорами та іншими учасниками дорожнього руху. Чим більше досвіду, тим швидше ці навички доводяться до автоматизму. Складно тільки спочатку!

Крім відсутності досвіду і почуття великої відповідальності на дорозі, новачки можуть мати і ряд інших причин, які змушують відмовлятися від водіння. Це:

  • Психофізіологічні особливості. Водій може постійно перебувати в стані тривоги через чутливість нервової системи. У зв’язку з цим страх перед водінням може заважати об’єктивній оцінці дорожніх умов і обстановки.
  • ДТП у минулому. Якщо в минулому людина потрапляла в дорожньо-транспортну пригоду, особливо, будучи за кермом, водіння може викликати негативні емоції і асоціації. Причому це може бути пов’язано як з легкою аварією, так і з ДТП з серйозними наслідками.
  • Страх несправності автомобіля. Цей страх також може виникнути на тлі негативного минулого. Наприклад, якщо в процесі руху відмовляли гальма, переставав працювати кермо і тому подібне. Такі ситуації викликають додатковий тиск на уяву, навіть якщо подібна ситуація рідкість.

Щоб знати, як побороти страх їздити за кермом, необхідно зрозуміти його джерело. Визначивши причину тривоги, буде набагато простіше впоратися з нею.

Як почати впевнено водити?

Якихось особливих і унікальних секретів впевненого водіння немає. Важливо розуміти, що перебуваючи вдома, позбутися від страху не вийде. Весь секрет успіху в діях. Необхідно постійно долати страх водіння машини і рухатися.

Що може допомогти в цьому?

  • Вибір правильного інструктора. Недосвідчений водій зі страхом водіння просто потребує професійного інструктора, який зможе спокійно і зрозуміло пояснити всі незрозумілі моменти. Це професіонал, який вміє працювати з тривожними учнями, і допомагає їм розбирати помилки, надаючи впевненості у власних силах.
  • Підготовка до поїздки. Перед тим як сісти за кермо і почати рух, потрібно продумати свій маршрут. Важливо зрозуміти, які перехрестя і розв’язки вас чекають на шляху, і де можна зручно припаркуватися. Це мінімізація втрати часу і стресу під час руху.
  • Відпрацювання базових навичок на майданчику. Не варто, маючи багато страхів і сумнівів, одразу виїжджати на завантажені дороги міста. Для початку краще потренуватися на закритих територіях: відпрацювати старт і зупинку, роботу з педалями, перестроювання, паркування, рух заднім ходом. Чим краще вийде освоїти автомобіль у спокійній обстановці, тим більше впевненості буде в потоці машин.

Як перестати боятися доріг?

Перестати боятися водити машину можна, дотримуючись нескладних рекомендацій. Починати варто з простих маршрутів. Наприклад, можна виїхати з двору і зробити коло навколо будинку. Далі можна проїхатися до найближчого магазину з парковкою. Тобто спочатку потрібно вибирати малонавантажені вулиці з мінімальною кількістю машин і пішоходів, а потім переходити до більш складних маршрутів.

Звичайно, щоб навчитися їздити на машині без страху, потрібно регулярно тренуватися. Це можуть бути короткі поїздки кілька разів на тиждень, які допоможуть швидше звикнути до машини і дороги. Головне не робити занадто великі перерви, оскільки боязнь водити машину так не зникне.

У процесі дорожнього руху необхідно навчитися стежити за дорогою, звертаючи увагу на дії інших водіїв, знаки, світлофори і пішоходів. Прогнозування різних дорожніх ситуацій дозволить почуватися більш впевнено.

Також гарний спосіб позбутися страху за кермом використовувати техніку «плавного переходу». Спочатку потрібно спостерігати за дорогою, перебуваючи на пасажирському сидінні, і уявляти себе водієм. Потім тим же знайомим маршрутом можна проїхатися вже безпосередньо за кермом. Це можливість плавно звикнути до руху, уникнувши підвищеної тривожності.

Як впоратися з панікою?

Якщо вам дуже страшно їздити за кермом, то в процесі поїздки може також виникнути панічна атака. І потрібно знати, як від неї позбутися, оскільки від цього залежить безпека ваша та інших учасників дорожнього руху. Що потрібно робити?

  • Глибоко дихати. Вдих через ніс, видих через рот. Це допоможе розслабитися.
  • Сісти правильно. Зручне положення за кермом може зняти напругу.
  • Переключити увагу. Потрібно сконцентруватися на дорозі або, наприклад, машині, що проїжджає повз.

Якомога більше практики

Перестати боятися їздити за кермом можна, регулярно практикуючись і відточуючи свої навички. Закінчивши автошколу не потрібно припиняти тренуватися. Тільки регулярне водіння дозволить набратися досвіду і впевненості. Ідеальний варіант практика в різних умовах: у місті, на трасі, при різних погодних умовах. Особливу увагу потрібно приділяти тим областям, в яких відчувається невпевненість. Тільки практика є ключовим елементом у подоланні страху і досягненні успіху за кермом.

Боязнь водіння машини це тимчасовий стан. Вибравши правильний підхід і автошколу з досвідченим інструктором, можна легко перебороти страх водити машину і стати впевненим водієм. Важливо пам’ятати, що від автошколи залежить багато. Адже вона надає не тільки належні навички водіння, але й підтримку професіоналів.

Регулярна практика і усвідомлений розвиток «слабких місць» будуть тільки сприяти подоланню страху і зміцненню впевненості на дорозі. Головне не здаватися і пам’ятати, що всі новачки в цій справі стикаються з цією проблемою. Але з часом кожна людина перестає боятися вчитися водити машину, і починає насолоджуватися свободою пересування.

Підведемо підсумки

Навіть якщо зараз вам здається, що сісти за кермо автомобіля і не хвилюватися за кермом нереально, то все реально! Почніть свій досвід з малого: виїзду з парковки, поїздки по знайомому району або просто навколо будинку.

Наступного разу зробіть це два або три рази поспіль. Крок за кроком можна досягти бажаної мети. І суть полягає не в тому, щоб сісти і відразу поїхати в інший кінець міста, а в тому, щоб весь цей процес подолання страху не викликав занадто сильного стресу. Якщо робити все різко, то це може абсолютно відбити бажання водити.

Важливий момент пробувати їздити самостійно! Звичайно, свої перші виїзди потрібно здійснювати з інструктором, а після отримання прав самому. Чому? Тому що, яким би досвідченим водієм не був друг, батько або хто-небудь інший, його реакція в стресовій ситуації може вплинути на вас неправильно. А це великий ризик того, що продовжувати рух і бути водієм в цілому більше не захочеться. Якщо у вас є бажання водити, то потрібно не боятися водити машину, а просто почати їздити. Практично кожен досвідчений водій колись на початку свого шляху так само нервував і боявся!

Автор: root
Перегляди: 70 Час для прочитання: 8 хв
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 зі 5)