Дата: 10.03.2025

Який штраф за їзду без прав

Кожен водій повинен знати свої права та обов’язки, а тому штраф за їзду без прав не повинен бути несподіванкою. Адже керувати транспортним засобом можна лише за наявності відповідних навичок, посвідчення з конкретною відкритою категорією. У разі відсутності такого посвідчення співробітник поліції може виписати протокол.

Причому водій може опинитися в різних ситуаціях: забув права вдома, загубив, не оновив у зазначені терміни та інше. Необхідно точно знати і розуміти, яке саме покарання загрожує автолюбителю.

Який штраф за їзду без прав в Україні

Відповідальність за таку їзду в Україні повинен нести кожен водій, незалежно від конкретного виду транспорту. Така відповідальність регулюється ст. 126 Кодексу України, що стосується адміністративних правопорушень.

Розмір штрафу залежить від конкретної ситуації:

  • Керування транспортом без прав (при собі наразі) або інших додаткових документів – 425 грн.
  • Керування транспортом, якщо водій взагалі не має водійського посвідчення з відповідною відкритою категорією – 3 400 грн.
  • Керування транспортом, якщо водія позбавили прав на певний термін – 20 400 грн.

У першому випадку водій може уникнути покарання: в разі відсутності при собі прав в паперовому вигляді, можна скористатися електронною версією в додатку «Дія».

Поширені ситуації для отримання штрафу за водіння без прав

Незалежно від конкретної суми штрафу, ситуації можуть бути різними. Серед найчастіших і найпоширеніших варто відзначити:

  • Керування машиною без відповідного пакета документів – посвідчення, страховка та інше.
  • Відмова пред’являти співробітнику поліції відповідні документи.
  • Водій був тимчасово обмежений у праві керувати машиною або іншим видом транспорту.
  • Водій був позбавлений права керувати транспортом.Водій повторно порушив право керувати транспортом протягом 1 року.

В результаті буде виписано штраф за їзду без прав на машині, який необхідно сплатити в зазначені терміни.

Який штраф за їзду без прав вдруге може отримати водій

Важливо пам’ятати, що повторний штраф за їзду без прав протягом 1 року становитиме 40 800 грн. Крім фінансового покарання, водій може зіткнутися із забороною керувати транспортним засобом на строк від 5 до 7 років.

У разі незаконного покарання з боку поліцейських кожен водій має право оскаржити цей вердикт у судовому порядку. Однак важливо мати при собі вагомі докази своєї невинуватості та незаконного покарання.

Як оплатити штраф за їзду без прав

Водієві запропоновано безліч зручних і швидких варіантів для оплати штрафів. Розглянемо найпоширеніші та часто використовувані способи:

  1. Оплата «на місці» через термінал поліцейського. Але в цьому випадку у співробітника поліції при собі повинен бути подібний термінал, а у водія повинна бути банківська карта з необхідною сумою грошей.
  2. В управлінні поліції. Необхідно особисто відвідати відділення поліції, де можна скористатися банківським терміналом.
  3. У касі конкретного банку або на офіційному сайті (необхідно мати відкритий рахунок у цьому банку). Наприклад, одним із найпоширеніших банківських застосунків вважається Приват24.
  4. Через сервіс Штрафи UA, який можна встановити на будь-який мобільний пристрій і використовувати за наявності вільного доступу до Інтернету.
  5. Через «»Дію». Для цього необхідно завантажити додаток на смартфон і створити електронний кабінет водія, де в розділі «Послуги» – «Штрафи за порушення ПДР» будуть зібрані всі штрафи, які раніше були виписані водієві. Оплата здійснюється через Apple Pay/Google Pay.

Кроме того, оплатить первый штраф или штраф за езду без прав повторно можно с помощью сервиса EasyPay, воспользовавшись платежной системой Portmone, через iPay.

Штраф за їзду без прав після позбавлення: яке покарання чекає на водія?

Якщо суд ухвалив рішення про те, щоб позбавити водія прав на певний строк, він зможе продовжити керувати транспортним засобом лише по завершенню вказаного терміну. Ще одна важлива умова для відновлення прав – повторне складання іспитів з водіння (теорія + практика). В іншому разі йому загрожує штраф у розмірі 20 400 грн.</nbsp;

Відлік часу починається після того, як судова постанова набере чинності. Наприклад, постанова суду першої інстанції набирає чинності через 10 днів після ухваленого рішення. Причому дана постанова вважається дійсною, незалежно від того, був присутній водій на засіданні чи ні.

Якщо ж водій встигне подати апеляцію протягом перших 10 днів, коли рішення ще не набуло чинності, згідно із законом його ще не буде позбавлено водійських прав. Що стосується рішення апеляційного суду, воно набирає чинності в день його розгляду.

Який штраф за їзду без прав неповнолітнім

У законодавстві точно вказано, який штраф в Україні за їзду без прав буде нараховано неповнолітньому громадянину. Розмір покарання – 3 400 грн., які мають сплатити батьки порушника. Необхідно попередньо ознайомитися з чіткими правилами, стосовно яких встановлені певні вікові обмеження для водіїв конкретних категорій: категорія «А» з 16 років, категорія «В» з 18 років, категорія «ВЕ» з 19 років та інше.

Автор: root
Перегляди: 111 Час для прочитання: 5 хв
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 зі 5)